Jagiellonian University Jessup Moot Court Team

Home » Rekrutacja 2017/18

Rekrutacja 2017/18

Advertisements

Zakład Prawa Międzynarodowego Publicznego ogłasza nabór do tegorocznej drużyny startującej w Jessup Moot Court Competition.

Rekrutacja_Jessup_01“Jessup” jest największym i najstarszym konkursem typu “Moot Court”, cieszącym się ogromnym prestiżem w środowiskach prawniczych i uniwersyteckich. Co roku bierze w nim udział ponad 600 uniwersytetów z ponad 90 państw. Od pięciu lat drużyna UJ zajmuje czołowe miejsca w Polsce i jako Polish National Champion oraz Runner-up trzykrotnie mierzyła się w Waszyngtonie z najlepszymi drużynami świata. W kwietniu 2016 r. drużyna UJ uplasowała się w Top3 “Exhibition Tournament”, z wynikiem 4 zwycięstwa i 0 porażek.

W tym roku pragniemy powtórnie zdobyć tytuł Mistrza Polski, a w Waszyngtonie powalczyć o przejście do advanced rounds i jak najwyższą pozycję!

Doświadczenie i wiedza zdobyte w rywalizacji z najlepszymi drużynami świata doceniane jest przez największe kancelarie w Polsce i zagranicą, a tytuł Mistrza Polski w konkursie Jessup zapewnił wielu uczestnikom zwycięskich drużyn UJ zaproszenia na praktyki i staże w takich kancelariach jak Clifford Chance czy White & Case.

Jeśli chcecie Państwo uczestniczyć w niezwykłym konkursie z ludźmi z całego świata i reprezentować swą Uczelnię, poszerzyć swoje horyzonty prawnicze, przeżyć wspaniałą przygodę i zdobyć cenne doświadczenie oraz wielki plus dla swojej kariery, zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji.

Rekrutacja odbędzie się w następujących etapach:

  • Wszyscy zainteresowani proszeni są o przesłanie formularza “2017-18 application form” na adres roguski@sddr.org do piątku, 06 października godz. 23:59.
  • Spotkanie informacyjne z opiekunem drużyny, na którym będzie okazja do omówienia szczegółów konkursu, odbędzie się w środę 4 października o godz. 15:00  w sali 203 (ul. Bracka 12). 
  • Najlepsi kandydaci (zastrzegamy sobie prawo do preselekcji) zostaną następnie zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, polegającą na symulacji rozprawy przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości. Kazus, który zostanie rozesłany do kandydatów po zakończeniu rejestracji, dotyczyć będzie jednego z problemów poruszonych w tegorocznym kazusie konkursu Jessup.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń zastrzegamy sobie prawo przeprowadzenia wstępnego etapu pisemnego.

Kryteria wyboru to:

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego, zarówno w mowie jak i w piśmie
  • dobra znajomość prawa międzynarodowego publicznego
  • zdolność do intensywnej pracy, zarówno samodzielnie jak i w grupie
  • dyspozycyjność, determinacja i ambicja
  • uprzednie ukończenie Szkoły Prawa Amerykańskiego jest zaletą
  • studia, praktyki lub praca w anglojęzycznym otoczeniu są zaletą
  • doświadczenie w konkursach typu Moot Court jest zaletą

Niezwłocznie po ogłoszeniu wyników ruszamy z pracą nad zadaniem konkursowym. Zajęcia będą odbywać się w ramach Warsztatów Philip C. Jessup International Law Moot Court oraz częstych konsultacji grupowych i indywidualnych. Za udział w konkursie Jessup otrzymacie Państwo 8 punktów ECTS; przede wszystkim jednak będziecie Państwo uczestniczyć w wielkim przedsięwzięciu, które zapamiętacie jako jeden z najciekawszych momentów studiów prawniczych.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres roguski@sddr.org.

Advertisements
%d bloggers like this: